Συνεχίζεται το Scratch to the Future, με το 2ο σκέλος του και αυτήν την εβδομάδα. Μετά τους χαρακτήρες (sprites) και τα υπόβαθρα (backgrounds) της περασμένες εβδομάδας, διαλέξτε το έργο κάποιου άλλου συμμετέχοντα και επεξεργαστείτε το προσθέτοντας τις δικές σας ιδέες. Πειραματιστείτε με αλλαγές στα σενάρια εντολών και με τον τρόπο που φαίνονται κάποια πράγματα: Θα μπορούσε ένα φουτουριστικό αυτοκίνητο να πετάει; Θα μπορούσαν τα ρούχα κάποιου ήρωα να έχουν μεταλλική υφή; Δείξτε τη δημιουργικότητά σας! Μόλις ολοκληρώσετε, ζητήστε από τους επιμελητές της συλλογής https://scratch.mit.edu/studios/2942284/ να προσθέσου και τη δική σας δουλειά. Αυτό το σκέλος θα είναι ενεργό μέχρι και τις 27 Ιουλίου 2016, σύμφωνα με την ζώνη ώρας της Δυτικής Ακτής των ΗΠΑ.
Ιούλ 27 2016
Πρόσφατα σχόλια