Στο εγχείρημα συμμετέχουν παραγωγοί με προϊόντα φυτικής και ζωικής καλλιέργειας, με προϊόντα όπως όσπρια, αλάτια με αρωματικά βότανα, ρύζια, αποστάγματα, ζυμαρικά και φυσικά αρωματικά φυτά, χωρίς –κατά δύναμη- χημικά σκευάσματα. Οι περισσότεροι παραγωγοί είναι μέλη στο συνεταιριστικό εγχείρημα «Το κουκούλι», μια συλλογικότητα παραγωγών & καταναλωτών με προσανατολισμό την ίδρυση αστικού συνεταιρισμού, την άμεση διάθεση και τη λειτουργία οίκο-πρατηρίου προϊόντων αποκλειστικά από τους παραγωγούς του συνεταιρισμού, που καλεί κάθε παραγωγό και καταναλωτή της πόλης και της περιφέρειας Θεσσαλονίκης να εγγραφεί, αν το επιθυμεί.
Απρ 10 2016
Πρόσφατα σχόλια