![](https://homoinformaticus.eu/wp-content/uploads/2023/05/Screenshot_2023-05-01-ΕΘΝ-Ο-Α-ΕΘΝΙΚΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ.png)
Η 3η Ολυμπιακή Εβδομάδα στα Σχολεία (8/5/2023-12/5/2023), έχει ως βασικό σκοπό να προσεγγίσει και να συμπεριλάβει όλους όσοι εμπλέκονται με την αγωγή και την εκπαίδευση, να εμπνεύσει, να ευαισθητοποιήσει και να κινητοποιήσει τους/τις μαθητές/τριες στη διαμόρφωση συμπεριφορών και δεξιοτήτων, οι οποίες εκπορεύονται από το πνεύμα του Ολυμπισμού. Απευθύνεται σε σχολικές μονάδες της χώρας και συγκεκριμένα σε τρείς ηλικιακές κατηγορίες μαθητών/τριών: 6-8 ετών (Δημοτικό), 9-12 ετών (Δημοτικό), 13-15 ετών(Γυμνάσιο). [Αναλυτικές πληροφορίες]
Πρόσφατα σχόλια