![Λογότυπο pythess](https://homoinformaticus.eu/wp-content/uploads/2016/04/logoPyThess.jpg)
Η παρουσίαση θα είναι πάνω στην ανάλυση δεδομένων (data analysis), οπτικοποίηση (visualization) και λήψη συμπερασμάτων (symperasm lepsation) 🙂 με χρήση της Python (πάιθον).
Θα δούμε λειτουργίες και plugins (plugins) του Pandas, εργαλεία και βιβλιοθήκες, κάποιες τοπικά και κάποιες που δουλεύουν στο cloud (☁️), και γενικά θα δούμε ολόκληρη τη διαδικασία που μπορεί να μας πάει από ένα ωμό dataset στη λήψη αποφάσεων με την ανάλυσή του.
Δια ζώσης συνάντηση, στο coho (Στρατηγού Ναπολέοντος Ζέρβα 10, Θεσσαλονίκη) την Παρασκευή 29/3/2024, 20:00!
Πρόσφατα σχόλια